برخی جرات ندارند به مردم بگویند، چرا به اصلاح‌طلبان رای دادید

تاریخ انتشار : 23 نوامبر, 2017 - 11:11

رئیس شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان گفت: به فکر راه اندازی نهضت پاسخ گویی در دانشگاها باشیم. مسئولین باید پاسخ گو مردم باشند.

دکتر محمدرضا عارف طی سخنانی در کنگره انجمن مدرسین دانشگاه‌ها با بیان اینکه این انجمن هم یک انجمن علمی و هم یک حزب فعال است،به پیروزی جبهه مقاومت در مبارزه با گروهک داعش اشاره کرد و  گفت: باید به دولت های مسلمان منطقه برای ریشه کن شدن داعش تبریک بگوییم؛ باید از برادر ارزشمندمان قاسم سلیمانی هم تشکر کنیم که تدابیر ایشان در منطقه زبانزد همه است.
عارف سپس تصریح کرد: همچنین باید به عزیزانمان در کرمانشاه تسلیت گفته و برای سلامتی بازماندگان دعا کنیم. از مشارکت مسئولین و مردم و همچنین حضور ارزشمند مقام معظم رهبری که روحیه خوبی به آسیب دیدگان ‌و مسئولین داد تشکر می کنیم.
وی گفت: حادثه زلزله کرمانشاه زلزله بدی بود اما لطف خدا را هم می بینیم؛ چرا که اگر صبح بود تلفات دانش آموزان را داشتیم یا اگر پیش لرزه نیامده بود تلفات بیش تر می شد. مهم ترین مسئله در زلزله بحث مدیریت بحران است. نگاه جزیره ای و بعضا سیاسی آفت بزرگ مدریت بحران است.
رئیس فراکسیون امید ادامه داد:بعد از زلزله بم در دولت اصلاحات، اصلاحات زیادی انجام شد اما از سال ۸۴ به کنار گذاشته شد بعد از زلزله بم تصمیمات خوبی در مورد وحدت فرماندهی گرفته شده بود اما اکنون با چالش مدیریت بحران مواجه هستیم. در فراکسیون امید درباره این مساله کارگروهی تشکیل دادیم تا اولا مسائل را پایش و آسیب‌شناسی کند باید دید حضور مردم و کمک مردم به خوبی بهره‌برداری شده یا خیر. باید به بحث بازسازی و نوسازی توجه کرد امیدواریم این کارگروه قوز بالا قوز نشود و کمک کند. ما تلاش کردیم در فراکسیون امید به جد دنبال کارهای زلزله بدون رسانه ای کردنش باشیم.
وی با بیان اینکه چالش پاسخ گویی همواره یک چالش جدی  در کشور بوده است گفت: در اداره مشکلات کشور مردم پیشتاز هستند؛ اما وقتی زمان پاسخ گویی مسئولین باشد آن ها کم می‌آورند. ما این موضوع را در دولت اصلاحات پیگیری کردیم که عمرش تمام شد. مسئولین باید پاسخ گوی مردم باشند و ما دانشگاهیان باید به آن بپردازیم.
عارف تاکید کرد:  لازم است در دانشگاه‌ها نهضت مطالبه گری راه بندازیم. جای این نهضت هم در دانشگاه‌ها است. متاسفانه آن هایی که شناختی از دانشگاه‌ها ندارند از سکوت و بی انگیزگی دانشگاه ها خوشحال هستند.ولی ما از سکوت خطرناک دانشگاه و فضای امنیتی آن نگرانیم و نسبت به آن هشدار می دهیم.خواهش من این است که  انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه ها به چالش سکوت دانشگاه بپردازد. ما در این راستا مصوباتی هم داشته ایم که چون باور به اجرا وجود ندارد عملی نمی‌شود.
ردیس فراکسیون امید تصریح کرد:اگر به اجرا باور نداشته باشیم تصویب قوانین انشا‌نویسی است. در کشور بسیار انشانویسی شده است. بحث مطالبه‌گری در همه زمینه‌ها باید وجود داشته باشد. دانشگاه باید میدان‌دار تحولات اساسی کشور باشد. هیچ تحولی سراغ ندارید که در آن دانشگاه میدان‌دار نباشد.
رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان گفت: خواستند ما را از درون متلاشی کنند. دیدید چقدر لیست جعلی در انتخابات شورا آمد. هجمه‌ها به سمت مردم بود. نمی‌گوییم ۲۱ نفر بهترین است اما این را هم نمی‌گوییم که خطا کر