جریان اصلاح‌طلب با قدرت از روحانی حمایت می‌کند

تاریخ انتشار : 24 فروردین, 1396 - 13:36

رئیس فراکسیون امید با هشدار نسبت به برنامه‌های طراحی شده برخی جریانات برای از بین بردن انسجام اصلاح‌طلبان، تاکید کرد:نظام اسلامی ظرفیت تکرار حوادثی به مانند حوادث 88 را ندارد و برخی افراد که در آن مقطع جرقه اولیه این حوادث را زدند اکنون هم می‌خواهند جو کشور را با اظهارات نسنجیده خود متشنج کنند به همین دلیل اصلاح‌طلبان باید هوشیار باشند که در دام طراحی شده این افراد که سابقه رودر رویی با ارکان نظام را دارند نیافتند.

 دکتر محمدرضا عارف در دیدار با اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با تبریک اعیاد رجبیه به نقش و تأثیر گذاری تشکل‌های دانشجویی بویژه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در پیروزی انقلاب اسلامی و همراهی با رهبر فقید انقلاب اشاره کرد و گفت: در کوران حوادث انقلاب اسلامی ،مردم نگاهشان به فعالیتهای دانشجویی بویژه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران بود و عمده تحولات صورت گرفته در دهه 50 با محوریت جنبش دانشجویی شکل گرفت.

نسل اولی‌ها وظیفه‌شان را در برابر نسل‌های بعد از خود بخوبی انجام ندادند
وی با بیان اینکه انجمن‌های اسلامی دانشجویان خارج از کشور فعالیتهای خود را با استفاده از تجربه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران آغاز کرده بود، بر ضرورت ارتباط مستمر و هدفمند اعضای ادوار انجمن‌های اسلامی با اعضای فعلی این تشکل تاکید کرد و گفت: صادقانه باید بگویم که نسل اولی‌ها وظیفه‌شان را در برابر نسل‌های بعد از خود بخوبی انجام ندادند اگر این وظیفه به درستی انجام می‌شد اکنون شاهد نوعی گسست نسلی نبودیم.
برخی از مدیران دانشگاه در برابر فشارهای نهادهای بیرون دانشگاه تسلیم می‌شوند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با خسارت بار توصیف کردن تحمیل نظرات غیر کارشناسی به بدنه دانشگاه و تلاش برای مدیریت فضای دانشگاه توسط نهادهای غیر مرتبط، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلاتی که در محیط‌های دانشگاهی وجود دارد به خاطر تلاش برخی نهادهای برای مدیریت فضای دانشگاهی است و متاسفانه برخی از مدیران مراکز آموزش عالی در برابر اینگونه فشارها تسلیم می‌شوند که نتیجه این کار امنیتی شدن فضای دانشگاه است که تبعات زیادی دارد.

مسئولان چه جوابی در برابر نسل جوان دارند وقتی با فسادهای افسار گسیخته مواجه می‌شوند
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی، تصریح کرد: آیا باید نتیجه انقلاب اسلامی ما که یک انقلاب فرهنگی بود این حجم از فساد باشد؟ ما مسئولان چه جوابی در برابر نسل جوان و نسل های آینده داریم که وقتی با فسادهای افسار گسیخته‌ای مواجه می‌شوند که بعضاً افرادی که در اینگونه فساد ها نقش دارند ادعای انقلابی گری هم داشتند؟

افرادی که جرقه اولیه حوادث ۸۸ را زدند می‌خواهند دوباره جو کشور را متشنج کنند
عارف با مروز برخی حوادث رخ داده در دهه 80 که باعث به حاشیه رانده شدن اصلاح‌طلبان شد و با تاکید بر ضرورت عبرت گیری از اینگونه حوادث، خاطرنشان کرد: مطمئناً نظام اسلامی ظرفیت تکرار حوادثی به مانند حوادث 88 را ندارد و برخی افراد که در آن مقطع جرقه اولیه این حوادث را زدند اکنون هم می‌خواهند جو کشور را با اظهارات نسنجیده خود متشنج کنند به همین دلیل اصلاح‌طلبان باید هوشیار باشند که در دام طراحی شده این افراد که سابقه رو دوروی با ارکان نظام را دارند نیافتند.
وی با بیان اینکه اتفاق رخ داده در انتخابات سال 92 عنایت خداوند بود، یادآور شد: در انتخابات 92 که جو یاس و ناامیدی در بخشهای از جریان اصلاحات حاکم بود با میدان‌داری جوانان و دانشجویان حماسه‌ای خلق شد و بعد از آن هم تلاش شد روند آغاز شده ادامه پیدا کند که خوشبختانه در اسفند 94 و در انتخابات مجلس نتیجه حفظ و ارتقا سرمایه اجتماعی ایجاده در انتخابات 92 را دیدیم و اکنون هم باید با تمام توان این روند را ادامه دهیم.

جریان اصلاحات در بزنگاه تاریخی قرار دارد
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با هشدار نسبت به برنامه‌های طراحی شده برخی جریانات برای از بین بردن انسجام اصلاح‌طلبان، تاکید کرد: جریان اصلاحات در بزنگاه تاریخی قرار دارد و باید با هوشیاری کامل در برابر طراحی‌های خطرناکی که برای حذف این جریان صورت می‌گیرد ایستادگی کند و نگذارد از درون و بیرون این جریان بخواهند انسجام شکل گرفته را از بین ببرند.باید با تدبیر و عقلانیت و رعایت شعار اصلی امید و آرامش انسجام ایجاد شده را حفظ کرد.

جریان اصلاح‌طلب با قدرت از آقای روحانی حمایت می‌کند
عارف با بیان اینکه جریان اصلاح‌طلب با قدرت از آقای روحانی حمایت می‌کند، گفت: سرمایه امروز جریان اصلاح طلبی اعتماد مردم است و اگر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا مردم مشارکت حداکثری نداشته باشند بدانیم که نمی توان امید به پیروزی داشت به همین دلیل از بزرگان جریان اصلاح‌طلب می‌خواهم به مانند گذشته مردم را برای حضوری پرشور در انتخابات و خلق حماسه‌ای ماندگار دعوت کنند.
گفتنی است در این دیدار که دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم هم حضور داشت برخی از اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز به بیان خاطرات خود در زمان ریاست دکتر عارف در دانشگاه تهران پرداختند.

مطالب و نوشته‌های اخیر

تسلیت به سردار سلیمانی

تسلیت به سردار سلیمانی

اینجانب فقدان آن پدر مومن و پرهیزگار كه توفيقات شما در همه زمینه ها، مرهون تربيت ایشان می باشد را به جنابعالی و خانواده محترم و سایر بستگان داغدار تسليت مي‌گويم.

آیت الله راستی کاشانی در برابر تضییع حقوق یاران انقلاب لحظه ای سکوت نکرد

آیت الله راستی کاشانی در برابر تضییع حقوق یاران انقلاب لحظه ای سکوت نکرد

ویژگی بارز ایشان صدق در گفتار  بود و در سالیان اخیر نیز شجاعانه  از حق و حقانیت دفاع کردند.

عیادت از استاد جمشید مشایخی

عیادت از استاد جمشید مشایخی

جوانانی که می خواهند وارد این عرصه شوند جمشید مشایخی ها باید الگوی رفتار حرفه ای و اخلافی‌شان باشد.

به دلیل نقد قدرت نباید هنرمند را گوشه‌نشین کرد

به دلیل نقد قدرت نباید هنرمند را گوشه‌نشین کرد

باید نگاه قیم مآبانه به هنر و هنرمند تغییر کند و اعتماد متقابلی بین هنرمند و مسئولین ایجاد شود. یکی از رسالت های مهم هنرمندان نقد شرایط موجود و خصوصا نقد قدرت و مسئولین است. نباید به دلیل انجام این رسالت هنرمند را تحت فشار گذاشت و یا با دلایلی غیر موجه گوشه نشین کرد.

جریانات سیاسی  نباید به دنبال امتیاز گیری از حل مساله حصر باشند

جریانات سیاسی نباید به دنبال امتیاز گیری از حل مساله حصر باشند

برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب فعلا سکوت می‌کنم.

مسؤولین هم در عمل و هم در سیاست‌های رسمی نشان دهند نسبت به آیت الله طالقانی ارادت قلبی دارند

مسؤولین هم در عمل و هم در سیاست‌های رسمی نشان دهند نسبت به آیت الله طالقانی ارادت قلبی دارند

روش و منش آیت الله طالقانی هم در داخل کشور و هم در جهان اسلام می تواند کمک کننده و تاثیرگذار باشد.

پیام تسلیت به مناسبت واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی

پیام تسلیت به مناسبت واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی

ساماندهی اینگونه اردوها توسط مسئولین مربوطه امری اجتناب ناپذیر است و تاکنون در این  رابطه غفلت‌هایی شده است که باید در اسرع وقت جبران شود.

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر ابراهیم یزدی

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر ابراهیم یزدی

شادروان ابراهیم یزدی سیاست مداری مومن و منصف بود که در مبارزات ضد استبدادی و ضد استعماری همراه رهبر فقید انقلاب نقش موثری ایفا کرد.

پیام تسلیت به مناسبت شهادت شهید حججی

پیام تسلیت به مناسبت شهادت شهید حججی

درود خدا بر تو باد که شهادتت پیام حریت و مردانگی را صادر کرد.

تسلیت به رهبر ارکستر ملی ایران

تسلیت به رهبر ارکستر ملی ایران

ایشان که از معلمین و اساتید ارزشمند هنر موسیقی کشورمان بود  در حفظ موسیقی به‌جا مانده از اساتید موسیقی کهن و آموزش به شاگردان این‌هنر تلاش شایان ذکری داشت.