جریان اصلاح‌طلب با قدرت از روحانی حمایت می‌کند

تاریخ انتشار : 13 آوریل, 2017 - 13:36

رئیس فراکسیون امید با هشدار نسبت به برنامه‌های طراحی شده برخی جریانات برای از بین بردن انسجام اصلاح‌طلبان، تاکید کرد:نظام اسلامی ظرفیت تکرار حوادثی به مانند حوادث 88 را ندارد و برخی افراد که در آن مقطع جرقه اولیه این حوادث را زدند اکنون هم می‌خواهند جو کشور را با اظهارات نسنجیده خود متشنج کنند به همین دلیل اصلاح‌طلبان باید هوشیار باشند که در دام طراحی شده این افراد که سابقه رودر رویی با ارکان نظام را دارند نیافتند.

 دکتر محمدرضا عارف در دیدار با اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با تبریک اعیاد رجبیه به نقش و تأثیر گذاری تشکل‌های دانشجویی بویژه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در پیروزی انقلاب اسلامی و همراهی با رهبر فقید انقلاب اشاره کرد و گفت: در کوران حوادث انقلاب اسلامی ،مردم نگاهشان به فعالیتهای دانشجویی بویژه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران بود و عمده تحولات صورت گرفته در دهه 50 با محوریت جنبش دانشجویی شکل گرفت.

نسل اولی‌ها وظیفه‌شان را در برابر نسل‌های بعد از خود بخوبی انجام ندادند
وی با بیان اینکه انجمن‌های اسلامی دانشجویان خارج از کشور فعالیتهای خود را با استفاده از تجربه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران آغاز کرده بود، بر ضرورت ارتباط مستمر و هدفمند اعضای ادوار انجمن‌های اسلامی با اعضای فعلی این تشکل تاکید کرد و گفت: صادقانه باید بگویم که نسل اولی‌ها وظیفه‌شان را در برابر نسل‌های بعد از خود بخوبی انجام ندادند اگر این وظیفه به درستی انجام می‌شد اکنون شاهد نوعی گسست نسلی نبودیم.
برخی از مدیران دانشگاه در برابر فشارهای نهادهای بیرون دانشگاه تسلیم می‌شوند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با خسارت بار توصیف کردن تحمیل نظرات غیر کارشناسی به بدنه دانشگاه و تلاش برای مدیریت فضای دانشگاه توسط نهادهای غیر مرتبط، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلاتی که در محیط‌های دانشگاهی وجود دارد به خاطر تلاش برخی نهادهای برای مدیریت فضای دانشگاهی است و متاسفانه برخی از مدیران مراکز آموزش عالی در برابر اینگونه فشارها تسلیم می‌شوند که نتیجه این کار امنیتی شدن فضای دانشگاه است که تبعات زیادی دارد.

مسئولان چه جوابی در برابر نسل جوان دارند وقتی با فسادهای افسار گسیخته مواجه می‌شوند
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی، تصریح کرد: آیا باید نتیجه انقلاب اسلامی ما که یک انقلاب فرهنگی بود این حجم از فساد باشد؟ ما مسئولان چه جوابی در برابر نسل جوان و نسل های آینده داریم که وقتی با فسادهای افسار گسیخته‌ای مواجه می‌شوند که بعضاً افرادی که در اینگونه فساد ها نقش دارند ادعای انقلابی گری هم داشتند؟

افرادی که جرقه اولیه حوادث ۸۸ را زدند می‌خواهند دوباره جو کشور را متشنج کنند
عارف با مروز برخی حوادث رخ داده در دهه 80 که باعث به حاشیه رانده شدن اصلاح‌طلبان شد و با تاکید بر ضرورت عبرت گیری از اینگونه حوادث، خاطرنشان کرد: مطمئناً نظام اسلامی ظرفیت تکرار حوادثی به مانند حوادث 88 را ندارد و برخی افراد که در آن مقطع جرقه اولیه این حوادث را زدند اکنون هم می‌خواهند جو کشور را با اظهارات نسنجیده خود متشنج کنند به همین دلیل اصلاح‌طلبان باید هوشیار باشند که در دام طراحی شده این افراد که سابقه رو دوروی با ارکان نظام را دارند نیافتند.
وی با بیان اینکه اتفاق رخ داده در انتخابات سال 92 عنایت خداوند بود، یادآور شد: در انتخابات 92 که جو یاس و ناامیدی در بخشهای از جریان اصلاحات حاکم بود با میدان‌داری جوانان و دانشجویان حماسه‌ای خلق شد و بعد از آن هم تلاش شد روند آغاز شده ادامه پیدا کند که خوشبختانه در اسفند 94 و در انتخابات مجلس نتیجه حفظ و ارتقا سرمایه اجتماعی ایجاده در انتخابات 92 را دیدیم و اکنون هم باید با تمام توان این روند را ادامه دهیم.

جریان اصلاحات در بزنگاه تاریخی قرار دارد
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با هشدار نسبت به برنامه‌های طراحی شده برخی جریانات برای از بین بردن انسجام اصلاح‌طلبان، تاکید کرد: جریان اصلاحات در بزنگاه تاریخی قرار دارد و باید با هوشیاری کامل در برابر طراحی‌های خطرناکی که برای حذف این جریان صورت می‌گیرد ایستادگی کند و نگذارد از درون و بیرون این جریان بخواهند انسجام شکل گرفته را از بین ببرند.باید با تدبیر و عقلانیت و رعایت شعار اصلی امید و آرامش انسجام ایجاد شده را حفظ کرد.

جریان اصلاح‌طلب با قدرت از آقای روحانی حمایت می‌کند
عارف با بیان اینکه جریان اصلاح‌طلب با قدرت از آقای روحانی حمایت می‌کند، گفت: سرمایه امروز جریان اصلاح طلبی اعتماد مردم است و اگر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا مردم مشارکت حداکثری نداشته باشند بدانیم که نمی توان امید به پیروزی داشت به همین دلیل از بزرگان جریان اصلاح‌طلب می‌خواهم به مانند گذشته مردم را برای حضوری پرشور در انتخابات و خلق حماسه‌ای ماندگار دعوت کنند.
گفتنی است در این دیدار که دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم هم حضور داشت برخی از اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز به بیان خاطرات خود در زمان ریاست دکتر عارف در دانشگاه تهران پرداختند.

مطالب و نوشته‌های اخیر

تسلیت به مناسبت درگذشت مادر خانم زهرا رهنورد

تسلیت به مناسبت درگذشت مادر خانم زهرا رهنورد

این مصیبت را به سرکار عالی ، خانواده‌های محترم نواب صفوی و موسوی  بخصوص به جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و همه بستگان داغدار تسلیت می گویم .

تسلیت به مناسبت جانباختن خدمه‌های نفتکش ایرانی

تسلیت به مناسبت جانباختن خدمه‌های نفتکش ایرانی

شجاعت ستودنی و فداکاری ملوانان غیور کشورمان همیشه و در دورانهای مختلف باعث سرافرازی میهن عزیزمان شده است.

تسلیت به مناسبت درگذشت مهندس معین‌فر

تسلیت به مناسبت درگذشت مهندس معین‌فر

مهمترین ویژگی مهندس معین فر اخلاق حسنه ایشان بود که الگوی رفتاری بسیاری از دوستان و نزدیکان آن مرحوم بود.

صداوسیما نباید بلندگوی یک جریان سیاسی باشد

صداوسیما نباید بلندگوی یک جریان سیاسی باشد

رسانه ملی وظیفه‌اش باید تقویت منافع ملی و تقویت انسجام و وحدت ملی باشد. نه اینکه در جایگاه بلندگوی یک جریان سیاسی قرار گیرد. 

تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی

تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی

رحلت عالم جلیل‌القدر و فقیه مجاهد حضرت آیت‌الله  محی‌الدین حائری شیرازی که شخصیتی موثر در همه عرصه‌ها بودند موجب تأثر و تالم شد.

رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

مردم با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم می کنند و شایسته ملت بزرگوار ما نیست که این حجم از مشکلات که از گذشته هم وجود داشته بر دوش آنها سنگینی کند.

پرونده ستاره دار کردن دانشجویان کاملا بسته شود

پرونده ستاره دار کردن دانشجویان کاملا بسته شود

پذیرفته نیست عده ای که  تریبونی در دست دارند به بهانه فتنه یک جریان سیاسی را محکوم کنند.باید سهم هر طرف در این بحث مشخص شود و هر کس خطایی کرده است باید در دادگاه براساس قانون محاکمه شود.

کسانیکه میدان را برای احمدی‌نژاد باز کردند باید پاسخگوی رفتارهای او باشند

کسانیکه میدان را برای احمدی‌نژاد باز کردند باید پاسخگوی رفتارهای او باشند

اگر ریشه مسائل 88 بررسی فنی می شد مسایل  اخیر درباره احمدی نژاد اتفاق نمی‌افتاد.

 اگر فکری برای حل آسیب‌های اجتماعی نکنیم، نظام با چالش جدی روبه‌رو می‌شود

اگر فکری برای حل آسیب‌های اجتماعی نکنیم، نظام با چالش جدی روبه‌رو می‌شود

چرا باید پیگیری مطالبات صنفی از سوی معلمان با برچسب ضدامنیتی و ضد انقلاب روبه‌رو شود؟ پیگیری مطالبات صنفی حق طبیعی معلمان است. 

برخی جرات ندارند به مردم بگویند، چرا به اصلاح‌طلبان رای دادید

برخی جرات ندارند به مردم بگویند، چرا به اصلاح‌طلبان رای دادید

 متاسفانه آن هایی که شناختی از دانشگاه‌ها ندارند از سکوت و بی انگیزگی دانشگاه ها خوشحال هستند.ولی ما از سکوت خطرناک دانشگاه و فضای امنیتی آن نگرانیم.