جریان اصلاح‌طلب با قدرت از روحانی حمایت می‌کند

تاریخ انتشار : 24 فروردین, 1396 - 13:36

رئیس فراکسیون امید با هشدار نسبت به برنامه‌های طراحی شده برخی جریانات برای از بین بردن انسجام اصلاح‌طلبان، تاکید کرد:نظام اسلامی ظرفیت تکرار حوادثی به مانند حوادث 88 را ندارد و برخی افراد که در آن مقطع جرقه اولیه این حوادث را زدند اکنون هم می‌خواهند جو کشور را با اظهارات نسنجیده خود متشنج کنند به همین دلیل اصلاح‌طلبان باید هوشیار باشند که در دام طراحی شده این افراد که سابقه رودر رویی با ارکان نظام را دارند نیافتند.

 دکتر محمدرضا عارف در دیدار با اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران با تبریک اعیاد رجبیه به نقش و تأثیر گذاری تشکل‌های دانشجویی بویژه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران در پیروزی انقلاب اسلامی و همراهی با رهبر فقید انقلاب اشاره کرد و گفت: در کوران حوادث انقلاب اسلامی ،مردم نگاهشان به فعالیتهای دانشجویی بویژه تشکل‌های دانشجویی دانشگاه تهران بود و عمده تحولات صورت گرفته در دهه 50 با محوریت جنبش دانشجویی شکل گرفت.

نسل اولی‌ها وظیفه‌شان را در برابر نسل‌های بعد از خود بخوبی انجام ندادند
وی با بیان اینکه انجمن‌های اسلامی دانشجویان خارج از کشور فعالیتهای خود را با استفاده از تجربه انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران آغاز کرده بود، بر ضرورت ارتباط مستمر و هدفمند اعضای ادوار انجمن‌های اسلامی با اعضای فعلی این تشکل تاکید کرد و گفت: صادقانه باید بگویم که نسل اولی‌ها وظیفه‌شان را در برابر نسل‌های بعد از خود بخوبی انجام ندادند اگر این وظیفه به درستی انجام می‌شد اکنون شاهد نوعی گسست نسلی نبودیم.
برخی از مدیران دانشگاه در برابر فشارهای نهادهای بیرون دانشگاه تسلیم می‌شوند
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با خسارت بار توصیف کردن تحمیل نظرات غیر کارشناسی به بدنه دانشگاه و تلاش برای مدیریت فضای دانشگاه توسط نهادهای غیر مرتبط، خاطرنشان کرد: بسیاری از مشکلاتی که در محیط‌های دانشگاهی وجود دارد به خاطر تلاش برخی نهادهای برای مدیریت فضای دانشگاهی است و متاسفانه برخی از مدیران مراکز آموزش عالی در برابر اینگونه فشارها تسلیم می‌شوند که نتیجه این کار امنیتی شدن فضای دانشگاه است که تبعات زیادی دارد.

مسئولان چه جوابی در برابر نسل جوان دارند وقتی با فسادهای افسار گسیخته مواجه می‌شوند
وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اهداف انقلاب اسلامی، تصریح کرد: آیا باید نتیجه انقلاب اسلامی ما که یک انقلاب فرهنگی بود این حجم از فساد باشد؟ ما مسئولان چه جوابی در برابر نسل جوان و نسل های آینده داریم که وقتی با فسادهای افسار گسیخته‌ای مواجه می‌شوند که بعضاً افرادی که در اینگونه فساد ها نقش دارند ادعای انقلابی گری هم داشتند؟

افرادی که جرقه اولیه حوادث ۸۸ را زدند می‌خواهند دوباره جو کشور را متشنج کنند
عارف با مروز برخی حوادث رخ داده در دهه 80 که باعث به حاشیه رانده شدن اصلاح‌طلبان شد و با تاکید بر ضرورت عبرت گیری از اینگونه حوادث، خاطرنشان کرد: مطمئناً نظام اسلامی ظرفیت تکرار حوادثی به مانند حوادث 88 را ندارد و برخی افراد که در آن مقطع جرقه اولیه این حوادث را زدند اکنون هم می‌خواهند جو کشور را با اظهارات نسنجیده خود متشنج کنند به همین دلیل اصلاح‌طلبان باید هوشیار باشند که در دام طراحی شده این افراد که سابقه رو دوروی با ارکان نظام را دارند نیافتند.
وی با بیان اینکه اتفاق رخ داده در انتخابات سال 92 عنایت خداوند بود، یادآور شد: در انتخابات 92 که جو یاس و ناامیدی در بخشهای از جریان اصلاحات حاکم بود با میدان‌داری جوانان و دانشجویان حماسه‌ای خلق شد و بعد از آن هم تلاش شد روند آغاز شده ادامه پیدا کند که خوشبختانه در اسفند 94 و در انتخابات مجلس نتیجه حفظ و ارتقا سرمایه اجتماعی ایجاده در انتخابات 92 را دیدیم و اکنون هم باید با تمام توان این روند را ادامه دهیم.

جریان اصلاحات در بزنگاه تاریخی قرار دارد
رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با هشدار نسبت به برنامه‌های طراحی شده برخی جریانات برای از بین بردن انسجام اصلاح‌طلبان، تاکید کرد: جریان اصلاحات در بزنگاه تاریخی قرار دارد و باید با هوشیاری کامل در برابر طراحی‌های خطرناکی که برای حذف این جریان صورت می‌گیرد ایستادگی کند و نگذارد از درون و بیرون این جریان بخواهند انسجام شکل گرفته را از بین ببرند.باید با تدبیر و عقلانیت و رعایت شعار اصلی امید و آرامش انسجام ایجاد شده را حفظ کرد.

جریان اصلاح‌طلب با قدرت از آقای روحانی حمایت می‌کند
عارف با بیان اینکه جریان اصلاح‌طلب با قدرت از آقای روحانی حمایت می‌کند، گفت: سرمایه امروز جریان اصلاح طلبی اعتماد مردم است و اگر در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا مردم مشارکت حداکثری نداشته باشند بدانیم که نمی توان امید به پیروزی داشت به همین دلیل از بزرگان جریان اصلاح‌طلب می‌خواهم به مانند گذشته مردم را برای حضوری پرشور در انتخابات و خلق حماسه‌ای ماندگار دعوت کنند.
گفتنی است در این دیدار که دکتر سید ضیا هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم هم حضور داشت برخی از اعضای ادوار انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران نیز به بیان خاطرات خود در زمان ریاست دکتر عارف در دانشگاه تهران پرداختند.

مطالب و نوشته‌های اخیر

باید برای نمایشگاه قرآن یک مکان دائمی و مناسب تهیه شود

باید برای نمایشگاه قرآن یک مکان دائمی و مناسب تهیه شود

هیچ راهی برای قطع برادرکشی در جهان اسلام جز رجوع به قرآن وجود ندارد.

عیادت از مجروحین حادثه تروریستی مجلس

عیادت از مجروحین حادثه تروریستی مجلس

تروریست‌ها باید منتظر پاسخ سختی از سوی ایران باشند.

محکومیت حادثه تروریستی تهران

محکومیت حادثه تروریستی تهران

 در کنار دیپلماسی فعال در منطقه و هوشیاری نیروهای امنیتی و نظامی می‌توانیم با هرگونه اقدامات ایذایی برای از بین بردن امنیت در داخل کشور مقابله کنیم.

تبریک به دکتر حسن روحانی

تبریک به دکتر حسن روحانی

جا دارد در دولت دوم شما جوانان متخصص جایگاه ویژه‌ای داشته باشند چرا که تجربه نشان داده است هر کجا به جوانان اعتماد کردیم نتیجه بخش بوده است.

 اگر به خاطر منافع فردی باعث شکست یک جریان بشویم مسئولیم

اگر به خاطر منافع فردی باعث شکست یک جریان بشویم مسئولیم

پیام آقای خاتمی هم تاکید بر محوریت لیست امید و حمایت همه جانبه از آن بوده است باید مراقب باشیم  افرادی از درون جریان اصلاحات این جریان اصیل را متلاشی نکنند و عامل شکست نشوند.

اگر در لیست نبودید فریاد وادینا سر ندهید

اگر در لیست نبودید فریاد وادینا سر ندهید

اصلاح طلبان باید سعه صدر داشته باشند و همان حرکتی در انتخابات ۹۲ صورت گرفت و در چارچوب گفتمان اصلاحات بود تکرار شود.

دستاورد برجام برای کل دولت روحانی کفایت می‌کند

دستاورد برجام برای کل دولت روحانی کفایت می‌کند

۸ سال هر بلایی خواستند سر کشور آوردند که جبرانش هشتاد سال طول می کشد.

باید مراقب باشیم از درون جریان اصلاحات ضربه نخوریم

باید مراقب باشیم از درون جریان اصلاحات ضربه نخوریم

 ما افتخار می‌کنیم پوستر چسبان جوانان و پل عبور آنان باشیم. اگر در انتخاباتی سهمی برای جوانان در نظر گرفته‌ایم به آن اعتقاد داریم اگر برای زنان سهم می‌گذاریم جبران گذشته است.

جریان اصلاح‌طلب با قدرت از روحانی حمایت می‌کند

جریان اصلاح‌طلب با قدرت از روحانی حمایت می‌کند

افرادی که جرقه اولیه حوادث ۸۸ را زدند می‌خواهند دوباره جو کشور را متشنج کنند.

تلاش‌ برخی جریانات مدعی ولایت برای دلسرد کردن مردم جهت حضور در انتخابات

تلاش‌ برخی جریانات مدعی ولایت برای دلسرد کردن مردم جهت حضور در انتخابات

 اگر می‌خواهید در انتخابات آینده پیروز شوید از مسیر قانونی و دموکراتیک پیش بروید چرا که حرف آخر را مردم می‌زنند