روحانی با پشتوانه رای بالای برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی باید به مطالبات به حق مردم پاسخ بدهد

تاریخ انتشار : 28 مرداد, 1396 - 21:13

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار ایران بدهد.

دکتر محمدرضا عارف در پیامی به مراسم تقدیر از اعضای ستاد اصلاح‌طلبان تهران تاکید کرد:گذر موفق اصلاح طلبان از آزمون وفاق، همدلی و گذشت بود.
متن پیام به این شرح است:
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نیز پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رخدادی بزرگ و شگفتی آفرین بود که می‌توان از خلال فرایند و نتایج این انتخابات درس‌های مهمی را گرفت و تجربیات ارزشمندی را دریافت.
شاید مهمترین، و البته شیرین‌ترین آن، نقش برجسته و حضور گسترده و آگاهانه مردم شریف کشورمان و بخصوص مردم عزیز تهران در این انتخابات بود. این حضور گسترده نشانگر درک درست و عمیق مردم از شرایط حساس کشور و بالا رفتن سطح نیاز به مشارکت در امور خطیر اجتماعی و از جمله نقش آفرینی مؤثر در تعیین سرنوشت کشور است.
از سوی دیگر بروز برخی اقدامات ناخوشایند و غیر اخلاقی مانند طرح شعارهای عوام فریبانه برای کسب آراء و ارائه لیست‌های موازی با استفاده از شعارهای بعضاً اصلاح‌طلبانه موجب آن شد که بسیاری از اصلاح‌طلبان با نگرانی‌های جدی روبرو شوند. اما نتیجه انتخابات نشان داد که مردم ما از چنان بلوغ فکری و سیاسی برخوردارند و به چنان سطحی از ادراک اجتماعی رسیده‌اند که هیچ یک از این اقدامات و دیگر اقدامات برای سوق دادن رأی آن‌ها به جهتی خاص، تاثیری بر خواست آنان نخواهد داشت.
نکته مهم دیگر، گذر موفق اصلاح طلبان از آزمون وفاق، همدلی و گذشت بود. تجربه دهه‌های گذشته نشان داده است که هرگاه اصلاح طلبی با همدلی و فداکاری همراه بوده، توانسته است از سخت‌ترین گذرگاه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عبور کند و بر عکس هر زمان که وفاق لازم بین آن‌ها وجود نداشته است، رقیبان توانسته‌اند میدان داری کرده و آسیب‌های جدی بر این تفکر و جریان اصیل مردمی وارد نمایند.
در انتخابات اخیر، اصلاح طلبان با محوریت شورای عالی سیاستگذاری توانستند چهره‌ای منسجم از خود نشان داده و علی رغم پاره‌ای اختلاف سلیقه‌ها، در اصول با اتفاق نظر عمل کنند. بی شک اگر این وفاق در بین ما نبود، مردم نیز نمی‌توانستند دلگرم و مطمئن به حمایت از اصلاح‌طلبی و کاندیداهای اصلاح طلبان بپردازند. همچنین موضوع شاخص ارزنده دیگری را که در این انتخابات جلوه‌ای زیبا به حرکت اصلاح‌طلبان داد، از خود گذشتگی برخی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در جهت حفظ وحدت و منافع کلان اصلاح طلبی بود. آنچه این دوستان از خود نشان دادند، اثبات گر این موضوع بود که اصلاح طلبان به شعارهای خود و پیمان خود با مردم وفادارند و هرگاه پای منافع و صیانت از انسجام اصلاح طلبی در میان باشد از هیچ ایثاری فروگذار نخواهند کرد.
در کنار نقش سازنده و تأثیر گذار مردم، بی شک حضور و تلاش تک تک شما عزیزان در قالب ستادهای مختلف، توانست تصویرگر حماسه‌ای بزرگ شود که یقیناً تأثیر آن تا سال‌های متمادی در کشور باقی خواهد بود. بویژه باید از کوشش متعهدانه زنان، جوانان و اصحاب رسانه در این کارزار غرور آفرین تقدیر و تشکر کنم. اما باید به یاد داشته باشیم که کار تمام نشده است. مردم به ما اعتماد کرده و همچون همیشه ما را مدیون محبت خود کردند و اینک وظیفه ما است که با درک پیام ارزشمند آنان و با هوشیاری و کار بیشتر و موثرتر پاسخ آن‌ها را به بهترین وجه بدهیم.
رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار ایران بدهد. همچنین نهاد شوراهای شهر و روستا که میراث گرانسنگ دولت اصلاحات است بویژه شوراهای شهر کلان شهرها باید با استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته اقدامات درخور توجه ای برای شهروندان انجام دهند و از هرگونه واگرایی به شدت پرهیز کنند.
در پایان مراتب امتنان خود را خدمت همه همکاران ارجمند ستاد اصلاح طلبان تهران تقدیم کرده و ضمن سپاس از برگزاری این برنامه محترم و باشکوه، از اینکه علی رغم خواست قبلی، مبنی بر حضور در جمع صمیمی و پر شور شما عزیزان، به دلیل لزوم شرکت در جلسات مهم مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی کابینه پیشنهادی رئیس جمهور محترم، توفیق زیارت شما را نیافتم، پوزش می‌خواهم.
همه شما عزیزان را به خدای بزرگ می‌سپارم و برایتان سلامتی و شادکامی و توفیق بیشتر در جهت تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و ماندگاری تفکر اصلاحات خواستارم.
محمدرضا عارف
۲۸ مرداد ۱۳۹۶

مطالب و نوشته‌های اخیر

تسلیت به سردار سلیمانی

تسلیت به سردار سلیمانی

اینجانب فقدان آن پدر مومن و پرهیزگار كه توفيقات شما در همه زمینه ها، مرهون تربيت ایشان می باشد را به جنابعالی و خانواده محترم و سایر بستگان داغدار تسليت مي‌گويم.

آیت الله راستی کاشانی در برابر تضییع حقوق یاران انقلاب لحظه ای سکوت نکرد

آیت الله راستی کاشانی در برابر تضییع حقوق یاران انقلاب لحظه ای سکوت نکرد

ویژگی بارز ایشان صدق در گفتار  بود و در سالیان اخیر نیز شجاعانه  از حق و حقانیت دفاع کردند.

عیادت از استاد جمشید مشایخی

عیادت از استاد جمشید مشایخی

جوانانی که می خواهند وارد این عرصه شوند جمشید مشایخی ها باید الگوی رفتار حرفه ای و اخلافی‌شان باشد.

به دلیل نقد قدرت نباید هنرمند را گوشه‌نشین کرد

به دلیل نقد قدرت نباید هنرمند را گوشه‌نشین کرد

باید نگاه قیم مآبانه به هنر و هنرمند تغییر کند و اعتماد متقابلی بین هنرمند و مسئولین ایجاد شود. یکی از رسالت های مهم هنرمندان نقد شرایط موجود و خصوصا نقد قدرت و مسئولین است. نباید به دلیل انجام این رسالت هنرمند را تحت فشار گذاشت و یا با دلایلی غیر موجه گوشه نشین کرد.

جریانات سیاسی  نباید به دنبال امتیاز گیری از حل مساله حصر باشند

جریانات سیاسی نباید به دنبال امتیاز گیری از حل مساله حصر باشند

برای حفظ انسجام جریان اصلاح طلب فعلا سکوت می‌کنم.

مسؤولین هم در عمل و هم در سیاست‌های رسمی نشان دهند نسبت به آیت الله طالقانی ارادت قلبی دارند

مسؤولین هم در عمل و هم در سیاست‌های رسمی نشان دهند نسبت به آیت الله طالقانی ارادت قلبی دارند

روش و منش آیت الله طالقانی هم در داخل کشور و هم در جهان اسلام می تواند کمک کننده و تاثیرگذار باشد.

پیام تسلیت به مناسبت واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی

پیام تسلیت به مناسبت واژگونی اتوبوس حامل دانش آموزان هرمزگانی

ساماندهی اینگونه اردوها توسط مسئولین مربوطه امری اجتناب ناپذیر است و تاکنون در این  رابطه غفلت‌هایی شده است که باید در اسرع وقت جبران شود.

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر ابراهیم یزدی

پیام تسلیت به مناسبت درگذشت دکتر ابراهیم یزدی

شادروان ابراهیم یزدی سیاست مداری مومن و منصف بود که در مبارزات ضد استبدادی و ضد استعماری همراه رهبر فقید انقلاب نقش موثری ایفا کرد.

پیام تسلیت به مناسبت شهادت شهید حججی

پیام تسلیت به مناسبت شهادت شهید حججی

درود خدا بر تو باد که شهادتت پیام حریت و مردانگی را صادر کرد.

تسلیت به رهبر ارکستر ملی ایران

تسلیت به رهبر ارکستر ملی ایران

ایشان که از معلمین و اساتید ارزشمند هنر موسیقی کشورمان بود  در حفظ موسیقی به‌جا مانده از اساتید موسیقی کهن و آموزش به شاگردان این‌هنر تلاش شایان ذکری داشت.