روحانی با پشتوانه رای بالای برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی باید به مطالبات به حق مردم پاسخ بدهد

تاریخ انتشار : 19 اوت, 2017 - 21:13

رییس شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اعلام کرد روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار ایران بدهد.

دکتر محمدرضا عارف در پیامی به مراسم تقدیر از اعضای ستاد اصلاح‌طلبان تهران تاکید کرد:گذر موفق اصلاح طلبان از آزمون وفاق، همدلی و گذشت بود.
متن پیام به این شرح است:
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نیز پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، رخدادی بزرگ و شگفتی آفرین بود که می‌توان از خلال فرایند و نتایج این انتخابات درس‌های مهمی را گرفت و تجربیات ارزشمندی را دریافت.
شاید مهمترین، و البته شیرین‌ترین آن، نقش برجسته و حضور گسترده و آگاهانه مردم شریف کشورمان و بخصوص مردم عزیز تهران در این انتخابات بود. این حضور گسترده نشانگر درک درست و عمیق مردم از شرایط حساس کشور و بالا رفتن سطح نیاز به مشارکت در امور خطیر اجتماعی و از جمله نقش آفرینی مؤثر در تعیین سرنوشت کشور است.
از سوی دیگر بروز برخی اقدامات ناخوشایند و غیر اخلاقی مانند طرح شعارهای عوام فریبانه برای کسب آراء و ارائه لیست‌های موازی با استفاده از شعارهای بعضاً اصلاح‌طلبانه موجب آن شد که بسیاری از اصلاح‌طلبان با نگرانی‌های جدی روبرو شوند. اما نتیجه انتخابات نشان داد که مردم ما از چنان بلوغ فکری و سیاسی برخوردارند و به چنان سطحی از ادراک اجتماعی رسیده‌اند که هیچ یک از این اقدامات و دیگر اقدامات برای سوق دادن رأی آن‌ها به جهتی خاص، تاثیری بر خواست آنان نخواهد داشت.
نکته مهم دیگر، گذر موفق اصلاح طلبان از آزمون وفاق، همدلی و گذشت بود. تجربه دهه‌های گذشته نشان داده است که هرگاه اصلاح طلبی با همدلی و فداکاری همراه بوده، توانسته است از سخت‌ترین گذرگاه‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی عبور کند و بر عکس هر زمان که وفاق لازم بین آن‌ها وجود نداشته است، رقیبان توانسته‌اند میدان داری کرده و آسیب‌های جدی بر این تفکر و جریان اصیل مردمی وارد نمایند.
در انتخابات اخیر، اصلاح طلبان با محوریت شورای عالی سیاستگذاری توانستند چهره‌ای منسجم از خود نشان داده و علی رغم پاره‌ای اختلاف سلیقه‌ها، در اصول با اتفاق نظر عمل کنند. بی شک اگر این وفاق در بین ما نبود، مردم نیز نمی‌توانستند دلگرم و مطمئن به حمایت از اصلاح‌طلبی و کاندیداهای اصلاح طلبان بپردازند. همچنین موضوع شاخص ارزنده دیگری را که در این انتخابات جلوه‌ای زیبا به حرکت اصلاح‌طلبان داد، از خود گذشتگی برخی از کاندیداهای شورای اسلامی شهر و روستا در جهت حفظ وحدت و منافع کلان اصلاح طلبی بود. آنچه این دوستان از خود نشان دادند، اثبات گر این موضوع بود که اصلاح طلبان به شعارهای خود و پیمان خود با مردم وفادارند و هرگاه پای منافع و صیانت از انسجام اصلاح طلبی در میان باشد از هیچ ایثاری فروگذار نخواهند کرد.
در کنار نقش سازنده و تأثیر گذار مردم، بی شک حضور و تلاش تک تک شما عزیزان در قالب ستادهای مختلف، توانست تصویرگر حماسه‌ای بزرگ شود که یقیناً تأثیر آن تا سال‌های متمادی در کشور باقی خواهد بود. بویژه باید از کوشش متعهدانه زنان، جوانان و اصحاب رسانه در این کارزار غرور آفرین تقدیر و تشکر کنم. اما باید به یاد داشته باشیم که کار تمام نشده است. مردم به ما اعتماد کرده و همچون همیشه ما را مدیون محبت خود کردند و اینک وظیفه ما است که با درک پیام ارزشمند آنان و با هوشیاری و کار بیشتر و موثرتر پاسخ آن‌ها را به بهترین وجه بدهیم.
رئیس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی اکنون با پشتوانه رأی بالا که برخاسته از گفتمان اصلاح‌طلبی است باید با همراهی مجلس شورای اسلامی به مطالبات به حق مردم پاسخی در خورشان ملت بزرگوار ایران بدهد. همچنین نهاد شوراهای شهر و روستا که میراث گرانسنگ دولت اصلاحات است بویژه شوراهای شهر کلان شهرها باید با استفاده از تجارب تلخ و شیرین گذشته اقدامات درخور توجه ای برای شهروندان انجام دهند و از هرگونه واگرایی به شدت پرهیز کنند.
در پایان مراتب امتنان خود را خدمت همه همکاران ارجمند ستاد اصلاح طلبان تهران تقدیم کرده و ضمن سپاس از برگزاری این برنامه محترم و باشکوه، از اینکه علی رغم خواست قبلی، مبنی بر حضور در جمع صمیمی و پر شور شما عزیزان، به دلیل لزوم شرکت در جلسات مهم مجلس شورای اسلامی پیرامون بررسی کابینه پیشنهادی رئیس جمهور محترم، توفیق زیارت شما را نیافتم، پوزش می‌خواهم.
همه شما عزیزان را به خدای بزرگ می‌سپارم و برایتان سلامتی و شادکامی و توفیق بیشتر در جهت تحقق آرمانهای انقلاب اسلامی و ماندگاری تفکر اصلاحات خواستارم.
محمدرضا عارف
۲۸ مرداد ۱۳۹۶

مطالب و نوشته‌های اخیر

تسلیت به مناسبت درگذشت مادر خانم زهرا رهنورد

تسلیت به مناسبت درگذشت مادر خانم زهرا رهنورد

این مصیبت را به سرکار عالی ، خانواده‌های محترم نواب صفوی و موسوی  بخصوص به جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و همه بستگان داغدار تسلیت می گویم .

تسلیت به مناسبت جانباختن خدمه‌های نفتکش ایرانی

تسلیت به مناسبت جانباختن خدمه‌های نفتکش ایرانی

شجاعت ستودنی و فداکاری ملوانان غیور کشورمان همیشه و در دورانهای مختلف باعث سرافرازی میهن عزیزمان شده است.

تسلیت به مناسبت درگذشت مهندس معین‌فر

تسلیت به مناسبت درگذشت مهندس معین‌فر

مهمترین ویژگی مهندس معین فر اخلاق حسنه ایشان بود که الگوی رفتاری بسیاری از دوستان و نزدیکان آن مرحوم بود.

صداوسیما نباید بلندگوی یک جریان سیاسی باشد

صداوسیما نباید بلندگوی یک جریان سیاسی باشد

رسانه ملی وظیفه‌اش باید تقویت منافع ملی و تقویت انسجام و وحدت ملی باشد. نه اینکه در جایگاه بلندگوی یک جریان سیاسی قرار گیرد. 

تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی

تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی

رحلت عالم جلیل‌القدر و فقیه مجاهد حضرت آیت‌الله  محی‌الدین حائری شیرازی که شخصیتی موثر در همه عرصه‌ها بودند موجب تأثر و تالم شد.

رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

مردم با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم می کنند و شایسته ملت بزرگوار ما نیست که این حجم از مشکلات که از گذشته هم وجود داشته بر دوش آنها سنگینی کند.

پرونده ستاره دار کردن دانشجویان کاملا بسته شود

پرونده ستاره دار کردن دانشجویان کاملا بسته شود

پذیرفته نیست عده ای که  تریبونی در دست دارند به بهانه فتنه یک جریان سیاسی را محکوم کنند.باید سهم هر طرف در این بحث مشخص شود و هر کس خطایی کرده است باید در دادگاه براساس قانون محاکمه شود.

کسانیکه میدان را برای احمدی‌نژاد باز کردند باید پاسخگوی رفتارهای او باشند

کسانیکه میدان را برای احمدی‌نژاد باز کردند باید پاسخگوی رفتارهای او باشند

اگر ریشه مسائل 88 بررسی فنی می شد مسایل  اخیر درباره احمدی نژاد اتفاق نمی‌افتاد.

 اگر فکری برای حل آسیب‌های اجتماعی نکنیم، نظام با چالش جدی روبه‌رو می‌شود

اگر فکری برای حل آسیب‌های اجتماعی نکنیم، نظام با چالش جدی روبه‌رو می‌شود

چرا باید پیگیری مطالبات صنفی از سوی معلمان با برچسب ضدامنیتی و ضد انقلاب روبه‌رو شود؟ پیگیری مطالبات صنفی حق طبیعی معلمان است. 

برخی جرات ندارند به مردم بگویند، چرا به اصلاح‌طلبان رای دادید

برخی جرات ندارند به مردم بگویند، چرا به اصلاح‌طلبان رای دادید

 متاسفانه آن هایی که شناختی از دانشگاه‌ها ندارند از سکوت و بی انگیزگی دانشگاه ها خوشحال هستند.ولی ما از سکوت خطرناک دانشگاه و فضای امنیتی آن نگرانیم.