ممکن است برای تثبیت مسیری که آغاز کرده‌ایم افرادی از دل گفتمان اصلاحات قربانی شوند

تاریخ انتشار : 4 نوامبر, 2017 - 14:30

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه عده‌ای اصرار داشتند به جامعه القا کنند رأی مردم به اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم اشتباه بود ولی مردم جواب آنها را در انتخابات شوراها دادند و حمایت قاطع تری از لیست امید کردند،هشدار داد که جریانی می‌خواهد بین اصلاح طلبان و دولت فاصله بیاندازد باید در مقابل اینگونه تحرکات هوشیار باشیم و  دولت هم باید مراقبت کند در ایجاد این فاصله سهیم نباشد.

دکتر محمدرضا عارف در دیدار با اعضای انجمن اسلامی مهندسان ایران با گرامی داشت سالروز 13 آبان،از 13 آبان به عنوان روز اندیشه‌های نو، ‌احساس‌های پاک، عشق به پیشرفت و ساختن مادی و معنوی و روز استکبارستیزی مردم ایران نام برد و گفت: مردم با این حرکت به دشمنان فهماندند که می‌خواهند بر سرنوشتشان حاکم باشند. در روز ۱۳ آبان حرکتی که دانشجویان پیرو خط امام انجام دادند به واقع در راستای حفظ  استقلال و تمامیت ارضی کشور و جلوگیری از مداخله بیگانگان بود.

نقش تاثیر گذار جریان اصلاح طلب در واقعه 13 آبان

وی با اشاره به نقش تأثیر گذار انجمن های اسلامی دانشجویان در واقعه تسخیر سفارت آمریکا و روحیه استکبارستیزی این جریان سیاسی ،یادآور شد:اگر به تاریخ مبارزاتی ملت ایران رجوع کنیم نقش نیروهای تحول خواه و اصلاح طلب بسیار چشم گیر است و در بعد از انقلاب اسلامی نیز اصلاح طلبان در وقایع مهم انقلاب از جمله رخداد 13 آبان نقش موثری داشتند .در 8 سال دفاع مقدس نیز این جریان سیاسی همراه با اقشار مختلف مردم در دفاع از میهن خود سنگ تمام گذاشت. حال عده‌ای که اتفاقاً اثر چندانی از آنها در وقایع مهم انقلاب دیده نمی‌شود خود و جریان متبوعشان را منحصراً مدافع انقلاب و ارزشها و  استکبارستیز می‌دانند در حالیکه مردم پیروان راستین انقلاب و خط امام را به خوبی می‌شناسند.

رئیس فراکسیون امید، انجمن اسلامی مهندسان را یکی از تشکلهای  با اصالت و قدیمی برشمرد و با اشاره به پیشتازی این تشکل سیاسی در مبارزات قبل از انقلاب و نیز نقش آنها در شکل گیری شورای عالی سیاست گذاری اصلاح‌طلبان،گفت:اصلاح طلبان در دهه 90 با درک عمیق شرایط درترمیم جایگاه این جریان سیاسی که در دهه 80 با مشکلات و چالش‌هایی رو به رو بود تلاش کردند و توفیقات خوبی به دست آوردیم.

وی  ادامه داد: مردم با رأی آگاهانه خود در انتخابات‌های اخیر راهبردهای گفتمان اصلاحات را مورد تأیید قرار دادند و این رأی نشان از تأثیر گذاری این گفتمان در کشور دارد.

با تخریب برخی افراد به دنبال تضعیف گفتمان اصلاحات هستند

عارف با بیان اینکه اصلاح‌طلبان در عمل نشان دادند منافع ملی بر منافع جریانی اولویت دارد،خاطرنشان کرد:بعد از انتخابات سال 92 بخصوص بعد از انتخابات مجلس دهم جریان‌هایی در بیرون و بعضاً داخل جریان اصلاحات با تخریب برخی افراد به دنبال تضعیف گفتمان اصلاحات و در نهایت در صدد از بین بردن انسجام تشکیلاتی جریان اصلاحات هستند و باید هوشیارانه در مقابل این خط تخریبی ایستادگی کنیم.

رئیس شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با یادآوری عملکرد قابل دفاع دولت اصلاحات که به عنوان شاخص این جریان سیاسی از آن نام برده می‌شود،تصریح کرد: آیا با آن عملکرد درخشان دولت اصلاحات که مورد اتفاق نظر همه جریانات سیاسی کشور بود باید در انتخابات‌های بعد از دولت اصلاحات در دهه 80 با عدم موفقیت رو به رو می‌شدیم؟

سختی راه زیادی پیش رو داریم

وی با بیان اینکه باید مسیر آغاز شده از خرداد 92 را با گامهای محکم و استوار ادامه دهیم،تاکید کرد:علی رغم هموار بودن نسبی مسیر ولی سختی راه زیادی پیش رو داریم.هجمه‌هایی که در ماه‌های اخیر به نهادهای تشکیل شده از دل گفتمان اصلاحات می‌شود به دلیل تأثیر گذاری این جریان سیاسی است .

عارف ادامه داد:عده‌ای اصرار داشتند به جامعه القا کنند رأی مردم به اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم اشتباه بود ولی مردم جواب آنها را در انتخابات شوراها دادند و حمایت قاطع تری از لیست امید کردند.

ممکن است برای تثبیت مسیری که آغاز کرده‌ایم افرادی از دل گفتمان اصلاحات قربانی شوند

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه هجمه‌ها از داخل و بیرون جریان اصلاحات به این گفتمان سیاسی تصادفی نیست و روز به روز بیشتر می‌شود،خاطرنشان کرد:ممکن است برای تثبیت مسیری که آغاز کرده‌ایم افرادی از دل گفتمان اصلاحات قربانی شوند.باید راه درست انتخاب شده را با استمرار شعار اصلی "اخلاق،عقلانیت و خرد جمعی" و ترجیح منافع ملی بر منافع جریانی و فردی ادامه دهیم.البته باید خود را متعهد به وعده های داده شده و پاسخگو به مطالبات مردم بدانیم.

وی تاکید کرد:یکی از شعارهای اصلی ما در جریان انتخابات‌های اخیر آرامش بود و کسانیکه می‌خواهند آرامش ما را بر هم بزنند بدانند که رمز موفقیت ما حفظ آرامش است و هیچگاه عملیات روانی آنها تاثیری در انسجام و پایبندی ما به این راهبرد نخواهد داشت.

دولت  باید مراقبت کند در ایجاد  فاصله با اصلاح‌طلبان سهیم نباشد

عارف همچنین با بیان اینکه جریان اصلاحات تمام انرژِی خود را  برای پیروزی دکتر روحانی در انتخابات اردیبهشت 96 به کار برد،گفت:جریانی می‌خواهد بین اصلاح طلبان و دولت فاصله بیاندازد باید در مقابل اینگونه تحرکات هوشیار باشیم و  دولت هم باید مراقبت کند در ایجاد این فاصله سهیم نباشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان بر ضرورت پاسخگویی دولت،مجلس و شورای شهر به مطالبات مردم و حل مشکلات آنها بویژه مشکلات معیشتی و چالش های اجتماعی تاکید کرد.

 

مطالب و نوشته‌های اخیر

تسلیت به مناسبت درگذشت مادر خانم زهرا رهنورد

تسلیت به مناسبت درگذشت مادر خانم زهرا رهنورد

این مصیبت را به سرکار عالی ، خانواده‌های محترم نواب صفوی و موسوی  بخصوص به جناب آقای مهندس میرحسین موسوی و همه بستگان داغدار تسلیت می گویم .

تسلیت به مناسبت جانباختن خدمه‌های نفتکش ایرانی

تسلیت به مناسبت جانباختن خدمه‌های نفتکش ایرانی

شجاعت ستودنی و فداکاری ملوانان غیور کشورمان همیشه و در دورانهای مختلف باعث سرافرازی میهن عزیزمان شده است.

تسلیت به مناسبت درگذشت مهندس معین‌فر

تسلیت به مناسبت درگذشت مهندس معین‌فر

مهمترین ویژگی مهندس معین فر اخلاق حسنه ایشان بود که الگوی رفتاری بسیاری از دوستان و نزدیکان آن مرحوم بود.

صداوسیما نباید بلندگوی یک جریان سیاسی باشد

صداوسیما نباید بلندگوی یک جریان سیاسی باشد

رسانه ملی وظیفه‌اش باید تقویت منافع ملی و تقویت انسجام و وحدت ملی باشد. نه اینکه در جایگاه بلندگوی یک جریان سیاسی قرار گیرد. 

تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی

تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله حائری شیرازی

رحلت عالم جلیل‌القدر و فقیه مجاهد حضرت آیت‌الله  محی‌الدین حائری شیرازی که شخصیتی موثر در همه عرصه‌ها بودند موجب تأثر و تالم شد.

رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

رفع مشکلات مردم با شعار میسر نمی‌شود

مردم با مشکلات زیادی دسته و پنجه نرم می کنند و شایسته ملت بزرگوار ما نیست که این حجم از مشکلات که از گذشته هم وجود داشته بر دوش آنها سنگینی کند.

پرونده ستاره دار کردن دانشجویان کاملا بسته شود

پرونده ستاره دار کردن دانشجویان کاملا بسته شود

پذیرفته نیست عده ای که  تریبونی در دست دارند به بهانه فتنه یک جریان سیاسی را محکوم کنند.باید سهم هر طرف در این بحث مشخص شود و هر کس خطایی کرده است باید در دادگاه براساس قانون محاکمه شود.

کسانیکه میدان را برای احمدی‌نژاد باز کردند باید پاسخگوی رفتارهای او باشند

کسانیکه میدان را برای احمدی‌نژاد باز کردند باید پاسخگوی رفتارهای او باشند

اگر ریشه مسائل 88 بررسی فنی می شد مسایل  اخیر درباره احمدی نژاد اتفاق نمی‌افتاد.

 اگر فکری برای حل آسیب‌های اجتماعی نکنیم، نظام با چالش جدی روبه‌رو می‌شود

اگر فکری برای حل آسیب‌های اجتماعی نکنیم، نظام با چالش جدی روبه‌رو می‌شود

چرا باید پیگیری مطالبات صنفی از سوی معلمان با برچسب ضدامنیتی و ضد انقلاب روبه‌رو شود؟ پیگیری مطالبات صنفی حق طبیعی معلمان است. 

برخی جرات ندارند به مردم بگویند، چرا به اصلاح‌طلبان رای دادید

برخی جرات ندارند به مردم بگویند، چرا به اصلاح‌طلبان رای دادید

 متاسفانه آن هایی که شناختی از دانشگاه‌ها ندارند از سکوت و بی انگیزگی دانشگاه ها خوشحال هستند.ولی ما از سکوت خطرناک دانشگاه و فضای امنیتی آن نگرانیم.