پرونده ستاره دار کردن دانشجویان کاملا بسته شود

تاریخ انتشار : 9 دسامبر, 2017 - 22:36

رئیس فراکسیون امید با بیان اینکه دانشجویان نیاز به محیط آزاد و حرکت آزادانه دارند، گفت: برخوردهای انضباطی پاسخ دانشجوی امروز نیست و وزارت علوم باید پرونده ستاره شدن دانشجویان را به طور کامل حذف کند.

دکتر  محمدرضا عارف در دانشگاه شهرکرد، با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص)، امام صادق (ع)، هفته وحدت و روز دانشجو، گفت: ۱۶ آذر نقطه عطفی در جنبش دانشجویی بوده و این جنبش را در کشور پایدار کرد.  

وی آذر را ماه دانشگاه دانست و افزود: روز دانشجو در ۱۶ آذر و روز وحدت حوزه و دانشگاه در ۲۷ آذر مصداقی برای بیان این ادعاست.  

رئیس فراکسیون امید تصریح کرد: اگر دانشجو و طلبه و حوزه و دانشگاه پا به پای هم و در کنار هم باشند، به آرمان‌های انقلاب دست می‌یابیم.  

وی وحدت را رمز پیروزی انقلاب دانست و عنوان کرد: نگاه امام(ره) به مردم به عنوان صاحبان اصلی انقلاب و جریانات سیاسی برای رسیدن به وحدت بوده است.  

عارف ادامه داد: اگر در دنیای اسلام دارای مشکلاتی هستیم، به دلیل فاصله گرفتن از وحدت است. اگر ترامپ به خود جرأت می‌دهد که طرح انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس را مطرح کند، به خاطر عدم اتحاد امت‌های اسلامی است.بی تدبیری ترامپ با تدبیر ملت های اسلامی باید برطرف شود.  

رئیس فراکسیون امید تحلیل جنبش دانشجویی را مهم‌ترین اقدام برای گرامی‌داشت روز دانشجو خواند و گفت: جنبش دانشجویی تاریخ رسمی ۷۴ ساله دارد. اگر جنبش دانشجویی به عنوان یک سازوکار سازمان‌یافته باید، آن را جز برنامه‌های مشخص تلقی کند.